İSTANBUL SARIYER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandu

İlçemizde19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Sarıyer İlçemizde İstinye Anadolu Lisesi ve Mustafa Kemal Anadolu Lisesi ev sahipliğinde görkemli bir törenle kutlandı. Törene ilçe kaymakamımız Sayın Gürsoy Osman BİLGİN, Garnizon Komutanımız Sayın Fırat Fehmi IŞIK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim TAHMAZ, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Murat KARAKAYA, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Namık ŞİŞMAN, İlçe Nüfus Müdürümüz Sayın Sevgi ARIKAN, İlçe Sağlık Müdürümüz Asuman Kerme ŞIRALI, Gıda ve Tarım İlçe Müdürümüz M. Yavuz ACAR, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Erdal YAZAN, Melek YAŞAR, Temel KÖROĞLU, İlhan TEKÇE, İlçe Tertip Komitemiz Baş sorumlusu Faruk Çetin ÇINGILOĞLU, öğretmen, öğrenciler vatandaşlar katıldı.

Tören tam bir şenlik havasında halkın yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi. Törende konuşan ilçe kaymakamımız Sayın Gürsoy Osman BİLGİN Cumhuriyetin faziletini gençlere en güzel şekilde aktarmak her ferdin görevidir. 19 Mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu mutlu olsun sözleriyle günün anlam ve önemini bir kez daha belirtmiş oldu. Protokol konuşmalarının ardından Sarıyer İlçemizin farklı okullarından gelen folklor ekipleri Anadolu’nun en güzel ezgileriyle harmanlanmış halayları, horonları, zeybekleri sergilediler. Folklor gösterilerin ardından yine öğrencilerin seslendirdiği şiirler  coşkuyu artırdı. İstinye Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Aydın AYSEL’in komutasında 100 kişilik öğrenci grubunun açtığı dev Türk Bayrağı törene katılan herkese duygu dolu anlar yaşattı. Öğrencilerin ve misafirlerin ellerindeki Türk Bayraklarıyla adeta bir gelincik tarlasına dönüşen tören alanı hafızalarda uzun yıllar unutulmayacak görüntülere neden oldu. Tören ilçemiz genelinde yapılan sosyal ve  sportif yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.  

19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları19 Mayıs Kutlamaları

 

 

Çayır Caddesi No5 Baltalimanı Mahallesi / Sarıyer / İstanbul - 0212 229 41 77 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.